Декоративна гіпсова плитка: фото в інтер - єрі, технологія укладанняДекоративна гіпсова плитка: фото в інтер єрі, технологія укладання.

Головна › Ремонт › Декоративна гіпсова плитка: фото в інтер єрі, технологія укладання.

Гіпс – м який, пластичний і легкий матеріал, і цими якостями обумовлена популярність оздоблювальних матеріалів, виготовлених з нього. Декоративна плитка, сировиною для якої послужив гіпс, користується чималою популярністю, фактурних і форматних варіацій безліч. Як не помилитися з вибором виробника? Можна виготовити гіпсову плитку під камінь або цегла самостійно? Яка технологія укладання та затирання? Всі ці питання розглянемо далі.

Швидка навігація по статті.

Переваги гіпсової плитки.

Недоліки декоративної плитки.

Сфера застосування та варіанти декорування.

Технологія укладання.

Крок 1: Розмітка.

Крок 2: Укладання.

Крок 3: Підрізка.

Крок 4: Затирка швів.

Самостійне виготовлення.

Плитка з гіпсу має масу переваг. Але є і недоліки. Зупиняти вибір на ній або віддати перевагу звичайний кахель, вирішуйте самі, користуючись списком плюсів і мінусів.

Укладання плитки «рваний камінь» навколо дверних прорізів у коридорі.

Укладання навколо вхідних дверей в передпокої.

Під натуральний камінь.

Укладання в ніші за телевізором.

Переваги гіпсової плитки.

Легкість монтажу — не потрібно особливих навичок.

Декоративні функції. Гарна імітація натурального каменю або цегли.

Невисока вартість від 450 р/м2.

Невелика вага. Можна укладати її навіть на гіпсокартонні стіни. Легше цементної декоративної плитки.

Екологічність. Гіпс — це натуральний матеріал.

«Теплота» матеріалу.

Можливість самостійного виготовлення.

Оздоблення стіни в спальні.

Недоліки декоративної плитки.

Високе водопоглинання і низька морозостійкість. Гіпсова плитка сильно вбирає воду, це змушує застосовувати її тільки для внутрішньої обробки в сухих приміщеннях.

Складність прибирання. З часом на рельєфній поверхні накопичується пил, яку важко прибирати. Для захисту від бруду плитку покривають захисним лаком.

Ризик купівлі неякісної продукції. Якість плитки з гіпсу багато в чому залежить від марки сировини. Недобросовісні виробники нерідко економлять на вихідному матеріалі, що призводить до швидкого руйнування плит.

Гіпсова плитка на фасаді зруйнується вже через 1 рік.

Дешева гіпсова «Касавага» на вулиці не витримає і 1 сезону.

Сфера застосування та варіанти декорування.

Найбільш часта фактура гіпсової плитки – цегла і камінь. Крім квартир і заміських будинків, декоративну плитку можна зустріти в ресторанах, готелях, виставкових залах, офісах.

Оформлення стін на балконі білої гіпсової плиткою під цеглу.

У гіпсовій обробки, в порівнянні з тією ж керамічної, набагато більше шансів облагородити інтер єр малою кількістю. Тому її використовують при оформленні ніш, камінів, колон.

Облицювання навколо каміна.

Гіпсова плитка більш ніж доречна в інтер єрах, оформлених у стилі лофт. Груба фактура немов створена для приміщень, націлених на поєднання брутальних, індустріальних дизайнерських аспектів з більш м якими, «цивілізованими.

Оздоблення стіни під цегляну кладку з допомогою плитки з гіпсу.

Говорячи про фактурою «під камінь», дуже важливо відзначити значення ракурсу, під яким світло буде падати на плитку. При укладанні цегельним варіантом теж резонно звертати на це увагу, але нерівна кам яна поверхня вимагає вивіреності. Перед облицюванням рекомендуємо протестувати на суху обробний матеріал, щоб потім не картати себе за необдумане оформлення.

Оформлення стіни навколо каміна без підсвічування.

З включеною підсвіткою.

Декоративна плитка в основному застосовується для внутрішньої обробки. Пористість гіпсу не дозволяє піддавати обробний матеріал погодної агресії: він вкрай неморозостійкий і не вологостійкий. Просочення водовідштовхувальними складами дозволяє вирішити проблему, але покладатися на них у несприятливих кліматичних умовах не варто, ризик руйнування облицювання великий.

Для укладання декоративної плитки підходять бетонну, цегляну, гіпсове, гіпсокартонні і потинькована основу. Облицювання на нестандартне підстава вимагає нестандартного ж і підходу до підготовки. У подібних ситуаціях створюють прошарок, добре контактує з обома типами поверхонь. Наприклад, укладання плитки на плитку можлива за умови нанесення на старий кахель міцного шару клею, який не відшарується. Клейовий склад, у свою чергу, являє собою гарне підгрунтя для облицювання гіпсової плиткою.

Технологія укладання.

Шпателі: звичайний і зубчастий.

Ножівка або болгарка.

Поролонові губки.

Лопатка для затирання.

Пістолет будівельний або пакетик з-під молока.

Пара пензликів.

Наждачний папір та точильний брусок.

Укладання на гіпсовий клей.

Клей. Можна використовувати будь плитковий або гіпсовий, наприклад «Кнауф Перлфікс» або «ВОЛМА МОНТАЖ». Можна укладати і на рідкі цвяхи. У деяких виробників, наприклад «Касавага», клей йде в комплекті.

Лак на водній основі.

Барвники для швів та плитки.

Затирка для швів.

Крок 1: Розмітка.

Технологія облицювання гіпсової плиткою, включаючи розмітку, аналогічна технології укладання керамічних кахлем. Важливо відшукати початкові точки, горизонталь і вертикаль, виходячи з міркувань рівною, точної облицювання і геометричної естетики. Зазвичай декоративну плитку починають укладати від кутів, тому розмітку і прив язують до них.

Декоративна плитка під камінь часто разноформатна, тому враховуйте цей момент, щоб не було дублів, що йдуть один за іншим. Гіпсова плитка під цеглу в цьому відношенні простіше, при необхідності можна відразу розмітити місце розташування будь-якого елемента.

Розмітка кожного ряду, щоб уникнути підрізування зверху і знизу. Внизу стіни в штукатурці зроблена штроба, щоб туди йшов ламінат для красивого примикання.

Для розмітки користуйтеся водяним або лазерним рівнем. Останній хороший тим, що його легко використовувати поодинці і в будь-який момент, коригуючи плитку. Зате гідроуровень набагато дешевше – ідеально підходить для разової самостійної облицювання.

Крок 2: Укладання.

Для замішування клею використовують дриль з міксерної насадкою. Консистенцією складу має нагадувати густу сметану. Наносять суміш шпателем на основу, попередньо прогрунтованное для посилення поверхні і адгезії. Для вирівнювання шару клею залишки прибирають зубчастим шпателем – гребінкою. Далі кладуть плитку, щільно притискаючи до основи.

Нанесення клею шпателем-гребінкою.

При «цегляної» кладці шви обов язкові. Для дистанціювання елементів використовують будь-який підручний матеріал однакової товщини, рівної ширині швів між цеглою. «Кам яна» облицювання не вимагає обов язкових швів, їх влаштовують за бажанням, виходячи із загальної ідеї.

Крок 3: Підрізка.

Оскільки гіпс – м який матеріал, його можна різати ножівкою. В цілях зручності застосовують болгарку, але від неї занадто багато шуму і пилу. Важливо правильно стикувати зовнішні кути. Щоб вони виглядали красиво, плитку ріжуть під кутом в 45 градусів. Тут-то і стане в нагоді стусло. Деякі місця можуть потребувати додаткової обробки. У цьому випадку плитку шліфують бруском і доводять до кондиції наждачним папером.

Арки та подібні їм місця змушують виконувати фігурну різання. У випадку з плиткою з рваними краями найпростіше різати за фактурною лінії. Якщо користуватись болгаркою, на це можна не звертати уваги.

Примикання плитки і вимикачів, а також стик стін та підлоги.

Крок 4: Затирка швів.

В якості замазки для швів використовують або спеціальну затирочні суміш, яка йде в хід в напівсухому вигляді, або гіпсовий клей. Наносять його в проміжки між плитами з допомогою вузької спеціальної лопатки. Нею ж і розрівнюють фугу. Альтернативою служить пістолет або пакет з-під молока. Одну його сторону розрізають по ширині, на інший роблять отвір у 4-5 мм Заповнюють пакет сумішшю «сметанного» виду і видавлюють через отвір в шви.

Спочатку суміш наноситься з пістолета або пакета з обрізаним кутом. Коли вона стане еластичною, її потрібно загладити розшивкою.

Не маючи навичок, важливо не перестаратися з площею затірки. В іншому випадку суміш схопиться раніше, ніж ви встигнете обробити проміжки. Залишки затірки видаляються за допомогою поролонової губки. Намагайтеся, щоб замазка не потрапляла на облицювальний матеріал – гіпсова плитка має пористу структуру, тому відмити її від фуги буде нелегко.

Якщо колір плитки відрізняється від тону замазки, і це не входить у дизайнерський план, після затірки, дочекавшись схоплювання, потрібно офарбити зафугованные проміжки барвниками. У хорошого виробника плит вони йдуть в комплекті з облицювальним матеріалом. Фарбування виконують за допомогою вузької пензлика. Фарбують не тільки шви, але і можливі відколи, які могли утворитися в процесі укладання або при виробництві.

Після закінчення робіт рекомендується обробити плитку лаком на водній основі, щоб убезпечити її від вологи, яка може потрапити випадково або під час вологого прибирання. Оскільки гіпсова плитка використовується для внутрішньої обробки, подібна обробка цілком вирішує «водовідштовхувальну» завдання.

Самостійне виготовлення.

Якщо обсяг облицювання великий, то має сенс придбати форми (або виготовити самому) і зробити плитку в домашніх умовах.

Намазуємо форму кольором, щоб не фарбувати потім.

Заливаємо рідкої гіпсової сумішшю з колером. На 0,5 л води — 1 л гіпсу і 0,5 чайних ложки колера.

Чекаємо застигання суміші і витягуємо плитку з форми.

Якщо гіпс застиг, він легко вилізе.

Підсумковий вид на стіні. Вузькі полозки зроблені з широких за допомогою ножа.

Відео з виготовлення в домашніх умовах: У декоративної гіпсової плитки найширша сфера застосування. Але не забувайте і про мінуси, коли будете вибирати облицювальний матеріал. Враховуйте не тільки доречність гіпсу в контексті інтер єрної ідеї, але і якість матеріалу. Плануючи облицювання робочого каміна, не скупіться на час, необхідний для пошуку хорошого виробника. Неякісна плитка при високій температурі просто не витримає нагрівання і відшарується, а то і зовсім потріскається. Іноді зайве подвійне нанесення клею, у тому числі і на плиту. Це підвищить адгезію і, при дотриманні інших вимог, що гарантує довговічність облицювання.

От admin

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *Ссылки в комментариях будут свободны от nofollow.

Yandex.Metrika